Při objednávce nad 2500 Kč doprava po ČR zdarma.

O nás

Jsme dvě sestřenice Jana a Eva 

 

Jana:

" Po maturitě na textilní průmyslovce v Jihlavě jsem studovala VŠON obor oděvního návrhářství v Praze. V jednom semestru jsem jednu kolekci vytvořila celou pletenou. Díky ní jsem se seznámila s módní návrhářkou, která se pletenou módou zabývala a mohla jsem se tak podívat do opravdové pletárny. Po škole jsem se ještě nějakou dobu věnovala šití do butiků v okolí, ale poté co mi rodiče koupili pletací stroj, už jsem u něj zůstala. Během 25 let se moje dílna rozrostla nejen o nové pletací stroje, ale i další šikovné spolupracovnice. Když bych měla popsat jednu věc, která nejvíce vystihuje moji tvorbu, byl by to minimalistický kousek s promyšlenými detaily a nejlépe ze 100% vlny

 

 

Eva:

" Pro mě je merilen takové zpátky do dětství. Byla jsem na základce, když Janča už měla svoji dílnu a po škole jsem tam často chodívala. Fascinoval mě ten proces, kdy z takového "nic" jako je příze, může vzniknout krásný kousek oblečení. Dodnes mám v paměti jak jsem si navrhla takový delší hráškově zelený svetr s klokaní kapsou na břiše. Měl velký rolák, který se dal rozepínat na dřevěné knoflíky, že z něj vznikl límec přes ramena, takže se s ním dalo vyhrát. Myslím, že za pár let bych s ním byla zase šik. :) Dnes pletenou módu vnímám hlavně jako nadčasový a tím pádem i udržitelnější přístup k oblékání, zvláště když se použijí kvalitní přírodní materiály. Můj hráškový svetr se tu asi neobjeví, ale jednoduché variabilní kousky mě baví stále a na ty se u merilen rozhodně těšit můžete."

 

 

Proč merilen?

K názvu nás inspirovaly naše oblíbené jihomoravské meruňky, které se v rakouské němčině řeknou Marillen. Z Marillen se přesmyčkou stalo merilen=merino+len, jako odkaz na přírodní materiály, ze kterých naše oblečení vzniká. Merilen je také ženské jméno oblíbené ve Skandinávii a právě severská móda je nám velmi blízká svojí jednoduchostí, propracovanými střihy, důrazem na kvalitní materiály a ženskostí, kterou podtrhují pletené kousky. 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení