Při objednávce nad 3500 Kč doprava po ČR zdarma.

O nás

Jsme dvě sestřenice Jana a Eva 

 

Jana:

" Po maturitě na textilní průmyslovce v Jihlavě jsem studovala VŠON obor oděvního návrhářství v Praze. V jednom semestru jsem jednu kolekci vytvořila celou pletenou. Díky ní jsem se seznámila s módní návrhářkou, která se pletenou módou zabývala a mohla jsem se tak podívat do opravdové pletárny. Po škole jsem se ještě nějakou dobu věnovala šití do butiků v okolí, ale poté co mi rodiče koupili pletací stroj, už jsem u něj zůstala. Během 25 let se moje dílna rozrostla nejen o nové pletací stroje, ale i další šikovné spolupracovnice. Když bych měla popsat jednu věc, která nejvíce vystihuje moji tvorbu, byl by to minimalistický kousek s promyšlenými detaily a nejlépe ze 100% vlny

 

 

Eva:

" Pro mě je merilen takové zpátky do dětství. Byla jsem na základce, když Janča už měla svoji dílnu a po škole jsem tam často chodívala. Fascinoval mě ten proces, kdy z takového "nic" jako je příze, může vzniknout krásný kousek oblečení. Dodnes mám v paměti jak jsem si navrhla takový delší hráškově zelený svetr s klokaní kapsou na břiše. Měl velký rolák, který se dal rozepínat na dřevěné knoflíky, že z něj vznikl límec přes ramena, takže se s ním dalo vyhrát. Myslím, že za pár let bych s ním byla zase šik. :) Dnes pletenou módu vnímám hlavně jako nadčasový a tím pádem i udržitelnější přístup k oblékání, zvláště když se použijí kvalitní přírodní materiály. Můj hráškový svetr se tu asi neobjeví, ale jednoduché variabilní kousky mě baví stále a na ty se u merilen rozhodně těšit můžete."

 

 

Proč merilen?

K názvu nás inspirovaly naše oblíbené jihomoravské meruňky, které se v rakouské němčině řeknou Marillen. Z Marillen se přesmyčkou stalo merilen=merino+len, jako odkaz na přírodní materiály, ze kterých naše oblečení vzniká. Merilen je také ženské jméno oblíbené ve Skandinávii a právě severská móda je nám velmi blízká svojí jednoduchostí, propracovanými střihy, důrazem na kvalitní materiály a ženskostí, kterou podtrhují pletené kousky. 

 

 

 

Zpět do obchodu